SYNTIUM 5000 XS 5W-30 4L

123,00 zł
Brutto

Syntium 5000 XS 5W-30 firmy PETRONAS opracowano, stosując technologię °CoolTech™ w celu zapobiegania nadmiernemu przegrzewaniu się silnika. Technologia °CoolTech™ jest ukierunkowana na krytyczne strefy ciepła — części silnika narażone na nadmierną temperaturę wewnątrz silnika, aby skutecznie wchłaniać i przenosić nadmierne ciepło oraz regulować temperaturę, chroniąc krytyczne elementy silnika przed uszkodzeniem i utratą wydajności. Syntium 5000 XS  jest olejem typu mid SAPS, który nadaje się do wszystkich rodzajów samochodów osobowych, w tym samochodów z silnikami benzynowymi i Diesla oraz najnowszych samochodów wyczynowych wyposażonych we wtrysk paliwa, wiele zaworów, turbosprężarki lub sprężarki, działa w najtrudniejszych warunkach eksploatacji. 

Rodzaj oleju
Normy
Ilość

  • Koszt dostawy Koszt dostawy
  • Zakup powyżej 280 zł przesyłka GRATIS !!! Zakup powyżej 280 zł przesyłka GRATIS !!!
  • PACZKA 48 - do 10 kg - 12,40 zł PACZKA 48 - do 10 kg - 12,40 zł
  • PACZKA 48 - do 20 kg - 15,30 zł PACZKA 48 - do 20 kg - 15,30 zł

Doświadczenie zebrane przez firmę PETRONAS na torach F1 i podczas innych ważnych imprez samochodowych i zawodów umożliwiło opracowanie Syntium firmy PETRONAS: linii najnowocześniejszych środków smarnych, spełniających wymogi silników nowej generacji zarówno na torze, jak i na drodze.

Uwaga: Należy zawsze sprawdzać zalecaną klasę lepkości i specyfikacje dla danego pojazdu w instrukcji użytkownika.

Właściwości i główne zalety: Znakomita kontrola utleniania w wysokich temperaturach zapewniająca stabilność smarowania i zapobiegająca awariom samochodu.

Ponadto zapewnia:

  • Doskonałą kontrolę powstawania osadów w wysokich temperaturach, poprawiającą właściwości jezdne oraz wzmocnienie silnika;
  • Odporność na straty oleju wskutek parowania w wysokich temperaturach w celu zatrzymania przedwczesnej degradacji termicznej, co pomaga w zapobieganiu awariom silnika na skutek codziennego normalnego zużycia;
  • Doskonałą ochronę systemów obróbki następczej spalin i redukcję gromadzenia popiołu aż do 20%;
  • Większą oszczędność paliwa;
  • Dłuższy okres pomiędzy wymianami oleju aż do maksymalnej wartości przewidzianej przez producenta;
  • Smarowanie natychmiast po rozruchu.

Specyfikacje i homologacje Syntium 5000 XS 5W-30 firmy PETRONAS to w pełni syntetyczny olej, który spełnia, a nawet przewyższa poniższe wymogi:

Spełniony lub przewyższony wymóg: API SN/ CF, ACEA C3

Ma następujące homologacje producentów: MB-Approval 229.51, BMW Longlife-04

Spełnia lub przewyższa następujące wymogi producentów: Dexos 2, MB-229.31, VW 505 01

Petronas
18144019
93 Przedmioty

Zobacz także